Wianki i słupy majowe
W północnej części polany, tuż za stoiskami, rozstawiono kilkanaście słupów majowych; to właśnie w ich kierunku udała się większość czarodziejów i czarownic, kiedy słoneczna tarcza zaczęła opadać ku horyzontowi. Pierwsze kilka słupów zostało przystrojone kwiecistymi girlandami oraz wstęgami - pod nimi w liliowym świetle zmierzchu tańczyła młodzież. W dłoniach trzymali przymocowane do szczytu belek szarfy, przetykając je między sobą, a na ich spąsowiałych twarzach gościł uśmiech. Przygrywały im zaczarowane instrumenty - dudy, harfa, skrzypce, bodhrán, buzuki oraz harmonijki i gwizdki.
Jednak to nie zabawy stojącego na progu dorosłości pokolenia przyciągnęły rzeszę gapiów, a to, co miało nastąpić wkrótce. Ogniska bowiem buchały coraz większym ogniem, a unoszące się nad nimi opary sprawiały, że czarodzieje coraz mniej zainteresowani byli stoiskami, za to coraz bardziej wbitymi w ziemię filarami. Z wolna zaczynali poruszać się w wygrywany rytm, wpadając w charakterystyczny dla sabatów trans.
Zaczynało się prawdziwe Beltane.
Wianki, kwiaty i ich symbolika
Tradycją jest, że w Beltane panny wykonywały wieńce, które następnie wręczały swoim oblubieńcom, aby ci umieścili je na słupach majowych. Wierzy się, że prędkie zawieszenie wiązanki przynieść ma szczęście w miłości, a mężczyzna, który to uczyni, stanie się mężem czarownicy, od której otrzymał kwiecisty splot.
Ustawiono więc trzy stoły, na których znalazły się wypełnione wodą wiadra. W nich zaś umieszczono kwiaty - część z nich zebrano na łąkach okalających Dolinę Godryka, znamienita większość pochodziła jednak z prywatnych szklarń darczyńców, a konkretniej ze szklarni Mirabelli Abbott, która teraz otoczona równie sędziwymi damami rozprawiała nad tegorocznymi wydarzeniami. Młode czarownice natomiast skupiły się wokół stołów, zaplatając wieńce dla swych ukochanych.
Znaczenie dostępnych kwiatów
Konwalie — ufność
Gipsówka — niewinność
Irysy — pasja
Hiacynty — zazdrość
Hibiskus — pożądanie
Róże — miłość
Lilie — czystość
Stokrotki — łagodność
Orchidee — przywiązanie
Frezje — przyjaźń
Niezapominajki — silne uczucia
Tulipany — nadzieja
Pelargonie — rozczarowanie
Możecie je dowolnie łączyć. Mężczyźni również mogą pleść swoje wianki, lecz należy zaznaczyć, że takie zachowanie może spotkać się z ostracyzmem, zwłaszcza ze strony starszego pokolenia. Utarło się bowiem, że wieńce są domeną panien na wydaniu. Zabawa z wiankami nie jest jednak zarezerwowana dla oficjalnych par - po polanie krążyli mężczyźni poszukujący samotnych czarownic. Aby stworzyć wianek, należy wykonać rzut na rzemiosło, używając komendy [roll=ocena z rzemiosła]. Macie trzy próby na jeden post. Jeśli po sześciu rzutach (dwóch postach) nie uda wam się zrobić wianka, podejdą do was NPC, którzy pomogą z wiązanką.
Wspinaczka na słupy
Podczas gdy panny ostrożnie dobierały kwiaty do swych wieńców, panowie rozgrzewali ręce przed wspinaczką na słupy. Nie chodziło bowiem tylko o zarzucenie wiązanki na górę, a o udowodnienie kompanom swej siły, szybkości i przede wszystkim o zaimponowaniu swej damie serca.
W zawodach mogą brać również udział żeńskie postacie, ale podobnie jak w przypadku postaci męskich plącących wianki muszą liczyć się z dezaprobatą części biesiadujących czarodziejów.
Podczas wspinaczki będziecie konkurować z NPC. Aby wspiąć się na słup, należy użyć komendy !wspinamsie wraz z poziomem aktywności fizycznej: !wspinamsieT, !wspinamsieO, !wspinamsieN, !wspinamsieZ, !wspinamsiePO.
Pary
Po zapleceniu wianka prosimy o adnotację na dole posta, czy postać czeka na postać innego gracza. Jeśli nie, pojawi się NPC, który zajmie się samotną postacią. O podobną adnotację prosimy również postacie, które chcą brać udział we wspinaczce na słupy, a nie mają od kogo otrzymać wianka.
Aktywności
W aktywnościach można brać udział więcej niż jedną postacią, ale nie można wspinać się na słup ze swoim wiankiem, albo wiankiem zrobionym przez multikonto.
Niniejsza część eventu potrwa do 23 marca.